Släpp in våren

857 föremål
SATSBORD Danmark 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
7 467 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANGEL PAZMINO, KARMSTOL, 1960-tal,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Arne Jacobsen för Fritz Hansen "Sjuan".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, tenn och mässing, 1930-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POUL KJAERHOLM, fåtölj, PK-22, Fritz Hansen Danmark 2004.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GOLVALMPA, 1950-tal.
GOLVALMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, handspegel, tenn, Stockholm, ostämplad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURIN, Gustavsberg, 1905, parian.
Klubbat pris
3 621 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", daterad 1961.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 315 x 200 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ERIC RÅSTRÖM, vas, silver, Råströms, Stockholm, 1964.
Klubbat pris
1 957 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DRINKTILLBEHÖR, silver, 14 delar, 1960-tal.
Klubbat pris
1 605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1972.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INGE SCHIÖLER, Akvarell, signerad.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
3 078 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILLY BALLEZ soffbord 1970/80-tal Belgien.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LARS DROUGGE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 375 x 206 cm.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand Ateljé.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÉBORD, 1930-tal.
CAFÉBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PABLO PICASSO, litografi, efter. Signerad i trycket.
Klubbat pris
5 810 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WA BOLIN, skål, silver, Stockholm, 1928.
Klubbat pris
1 775 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AGNES CLEVE, akvarell, signerad.
Klubbat pris
10 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, Art deco, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARS NORRMAN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
VITRINSKÅP, 1900-tal,
VITRINSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
5 210 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 225 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-tal,
SOFFBORD, 1900-tal,
Klubbat pris
3 439 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Surrea", Gustavsberg.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN JOHANSON, teckning, signerad.
Klubbat pris
1 105 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARIN NILSON, skulptur signerad och daterad 1930.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 2+2, Ligna, Tjeckoslovakien, 1900-tal,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 152 x 109 cm.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 250 x 149 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 240 x 156 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
COCKTAILSHAKER, silver, C G Hallberg, Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 45/75.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, möjligen Italien. 1900-talets senare del.
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKSKÅP, 1900-tal,
BOKSKÅP, 1900-tal,
Klubbat pris
8 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
98 EUR
Utropspris
150 EUR