Släpp in våren

857 föremål
SITTGRUPP,  4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARTON LIDICE BENES, blandteknik, signerad och daterad 1977.
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, 1920/30-tal.
SPEGEL, 1920/30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 339 x 258 cm.
MATTA, kelim, 339 x 258 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, troligen Italien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
494 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, mässing och glas, Frankrike, 1970-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERIK WÖRTZ, stolar, ett par, "Danske", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, Uppsala-Ekeby, 1960/70-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 330 x 222 cm.
MATTA, Marocko, 330 x 222 cm.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UGO CIPRIANI, efter, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 62/90.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KG NILSON, olja på duk, signerad KG Nilson och daterad 2007.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDY WARHOL, efter, serigrafi, "Four Flowers", osignerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
PALLAR/FOTPALLAR, ett par, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 503 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, glas och mässing. 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 001 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
SIDEBOARD, 1940/50-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Josef Frank, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1950-tal.
FÅTÖLJ, 1950-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS,lergods,  Sawankhalok, Thailand. 1500-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

70. Gerard van den Berg, fåtölj med fotpall, "Gigi", Label Produkties, Nederländerna efter 1998.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
5 000 SEK