Släpp in våren

857 föremål
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte 1950-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, bordsskiva, Artek 1960/1970-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
PIERRE OLOFSSON, FÄRGLITOGRAFI, signerad o numrerad 24/210.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA , 1970-tal.
TAKLAMPA , 1970-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 295 x 205 cm.
MATTA, Marocko, 295 x 205 cm.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TEKANNA samt VAS stengods signerade 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1920-/30-tal, möjligen Bodafors.
Klubbat pris
951 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVVAS, lergods, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, vas, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, ek och glas, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 811 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLFAT, sterlingsilver, Gerorg Jensen Danmark.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANDFAT Höganäs 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALLMÖBEL 1970-tal.
HALLMÖBEL 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERMÈS, askfat, porslin.
HERMÈS, askfat, porslin.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal.
BORDSLAMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal. Höjd ca 144 cm.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SPEGEL Palwa (Palme & Walter), Tyskland, omkring 1970.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
Klubbat pris
1 901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TORA VEGA HOLMSTRÖM, olja på pannå.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft, CITES-intyg,
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
KORGSTOL, rotting 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, möjligen Nordiska Kompaniet, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 305 x 195 cm.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
1 513 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, lergods. Nordöstra Persien, Nishapur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, vas, Orrefors 1989, Graal.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERLING JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, rostfritt stål, Gense, 1930/40-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
TORA VEGA HOLMSTRÖM, pastell monogramisgnerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1930/1940-tal.
SOFFA, 1930/1940-tal.
Klubbat pris
6 556 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CG HALLBERG, skrin, silver, Stockholm, 1924.
Klubbat pris
3 110 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand, 1900-talets början.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STAFFLI, trä, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1970-tal.
SPEGEL, 1970-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LAGE LINDELL, litografi, provtryck.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK