Ewald Dahlskog

(Sverige, 1894-1950)
Ewald Dahlskog
(Sverige, 1894-1950)

EWALD DAHLSKOG, ytterfoder, fajans, "Tellus", Bo Fajans, 1930/40-tal.

Godronnerad dekor. Glaserad i gult. Höjd 19, diameter 24 cm

Smärre slitage. Repor.

Klubbat pris
1 500
132
138
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
25 apr 2018 12:42
1 500 SEK
22 apr 2018 12:59
580 SEK
21 apr 2018 20:37
500 SEK
21 apr 2018 17:33
350 SEK
18 apr 2018 23:08
300 SEK