TAKLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.

Stomme i vitmetall samt matta opaka glaskupor. Fem armar. Diameter ca 64 cm. Höjd 102 cm. Kupors diameter ca 18 cm.

Bruksslitage. Fläckar och smärre repor. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
17 apr 2018 22:51
4 000 SEK
17 apr 2018 19:36
1 011 SEK