JOHANNES ANDERSEN, soffa, Trensum, 1900-talets andra hälft.

Stomme av ek. Fast stoppad rygg samt lösa dynor i sits. Längd ca 240 cm. Sitthöjd ca 41 cm.

Senare klädsel. Slitage. Ena armstödet något löst. Fläckar. En dyna med fuktfläckar, revor och hål. Delvis torkad stoppning. Sömmar som släppt. Hål.

Klubbat pris
7 200
628
657
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
17 mar 2018 22:36
7 200 SEK
17 mar 2018 22:35
7 000 SEK
8
17 mar 2018 22:35
7 000 SEK
17 mar 2018 22:29
6 200 SEK
17 mar 2018 22:29
6 000 SEK
17 mar 2018 9:05
5 800 SEK
17 mar 2018 9:05
5 600 SEK
17 mar 2018 7:04
5 200 SEK
17 mar 2018 7:04
5 000 SEK
13 mar 2018 16:20
4 600 SEK
13 mar 2018 16:20
4 400 SEK
12 mar 2018 23:45
4 200 SEK
12 mar 2018 23:45
4 000 SEK
12 mar 2018 20:41
3 400 SEK
12 mar 2018 13:39
3 200 SEK
12 mar 2018 13:39
3 000 SEK
12 mar 2018 13:39
2 900 SEK
11 mar 2018 18:06
2 700 SEK
11 mar 2018 18:06
2 500 SEK
9 mar 2018 2:11
2 200 SEK
9 mar 2018 1:58
2 000 SEK
9 mar 2018 1:58
2 000 SEK
8 mar 2018 21:50
1 100 SEK
8 mar 2018 19:09
1 000 SEK