HUMMERTALLRIKAR, 11 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, tillverkade på Reijmyre eller Gullaskrufs glasbruk, 1900-tal.

Grönt glas. Några med etikett från Reijmyre. Längd 30 cm.

Bruksskick. Nagg, mestadels runt fotens kant samt ca fem delar med kantnagg. En med mindre tillverkningsspricka. Repor.

Klubbat pris
3 710
327
342
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
20 mar 2018 22:05
3 710 SEK
19 mar 2018 23:20
3 510 SEK
19 mar 2018 23:20
3 500 SEK
13 mar 2018 23:51
3 000 SEK
13 mar 2018 9:18
2 700 SEK
12 mar 2018 22:34
2 500 SEK
12 mar 2018 22:09
2 000 SEK
12 mar 2018 7:05
300 SEK