Madeleine Pyk – en samling F769

Ingrid Atterberg

(Sverige, 1920-2008)
Ingrid Atterberg
(Sverige, 1920-2008)

INGRID ATTERBERG, golvvas, "Inca", lergods, Uppsala-Ekeby. 1947-1953

Märkt undertill med Anna-Lisa Thomson signatur. Höjd 52 cm

Bruksskick. Nagg. Märken.

Klubbat pris
1 300
123
141
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
16 mar 2018 22:47
1 300 SEK
16 mar 2018 18:00
1 200 SEK
16 mar 2018 18:00
1 100 SEK
15 mar 2018 6:33
1 000 SEK
13 mar 2018 7:00
1 000 SEK
10 mar 2018 10:20
700 SEK
10 mar 2018 10:16
300 SEK