Arne Jones E1299

MATSALSBORD, Förenade Möbler, Linköping, 1900-talets andra kvartal.

Fanerat med mahogny. På sargen randdekor av intarsia. Fyrpassformad centralfot med skuren bladdekor och mässingsavslut. Diameter 110 cm, höjd 70 cm. Fyra iläggsskivor á 50 cm.

Slitage. Repor. Fanerskador.

Klubbat pris
2 800
266
304
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
5 apr 2018 20:03
2 800 SEK
5 apr 2018 20:01
2 600 SEK
5 apr 2018 20:00
2 400 SEK
5 apr 2018 20:00
2 300 SEK
5 apr 2018 19:57
2 200 SEK
5 apr 2018 19:54
2 000 SEK
5 apr 2018 19:43
1 500 SEK
5 apr 2018 18:50
650 SEK
5 apr 2018 14:21
600 SEK
4 apr 2018 21:52
500 SEK
3 apr 2018 21:14
300 SEK