Madeleine Pyk – en samling F769

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)

CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.

Ben av betsad bok. Klädsel av ljusgul textil. Sitthöjd 40. Längd 155. Djup 70. Höjd 80 cm.

Slitage. Färgfläckar på ben.

Formgivare

Klubbat pris
5 200
494
567
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
23 mar 2018 20:41
5 200 SEK
23 mar 2018 20:41
5 000 SEK
21 mar 2018 22:49
4 000 SEK
21 mar 2018 15:30
1 600 SEK
21 mar 2018 11:28
1 500 SEK
21 mar 2018 10:05
1 200 SEK
20 mar 2018 18:21
1 100 SEK
16 mar 2018 22:08
1 000 SEK