TESERVIS, 16 delar, porslin, Gardner, Ryssland 1880-1890.

12 tekoppar med fat, höjd 5,5 cm, ø 14 cm, tekanna, mjölkkanna, sockerskål samt skål, ø 16 cm.

Smärre slitage och ytsmuts. En fat med smärre kantnagg.

Klubbat pris
400
4 532
417
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (3 bud)
27 mar 2018 15:32
400 EUR
21 mar 2018 10:54
270 EUR
20 mar 2018 15:48
250 EUR