Victor Brauner

(Rumänien, 1903-1966)
Victor Brauner
(Rumänien, 1903-1966)

VICTOR BRAUNER, färglitografi, signerad och numrerad 60/75, daterad 1963

"Traces interstices". Bildmått 30 x 23 cm.

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Proveniens

Galerie Bel' Art, Stokholm.

Klubbat pris
900
80
84
Utropspris
1 800 SEK
Budhistorik (11 bud)
23 apr 2018 20:31
900 SEK
23 apr 2018 20:31
850 SEK
23 apr 2018 20:31
800 SEK
23 apr 2018 20:31
750 SEK
23 apr 2018 16:38
575 SEK
19 apr 2018 18:32
525 SEK
19 apr 2018 18:32
500 SEK
18 apr 2018 10:21
475 SEK
18 apr 2018 10:21
425 SEK
17 apr 2018 21:45
350 SEK
17 apr 2018 20:58
300 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89