Sam Larsson

(Sverige, 1910-1998)
Sam Larsson
(Sverige, 1910-1998)

SAM LARSSON, skrivbordsstol, "Sam", Dux, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Fast stoppad rygg och sits. Detalj av skinn. Snurrbar. Sitthöjd ca 45 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Klädsel med bristningar och hål.

Klubbat pris
1 900
166
173
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
31 mar 2018 18:37
1 900 SEK
31 mar 2018 18:37
1 800 SEK
31 mar 2018 18:37
1 600 SEK
31 mar 2018 18:37
1 500 SEK
28 mar 2018 20:41
1 300 SEK
28 mar 2018 20:41
1 200 SEK
27 mar 2018 21:27
1 100 SEK
24 mar 2018 15:56
1 000 SEK