Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 9222, tillverkad av Taito Oy.

Vitmålad metall och mässing. Höjd 43 cm. Justerbar.

Repor. Färgbortfall, spår av målfärg Slitage. Senare skruv. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
640
6 746
732
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (7 bud)
4 apr 2018 20:30
640 EUR
2 apr 2018 20:59
620 EUR
28 mar 2018 15:23
600 EUR
28 mar 2018 7:47
400 EUR
27 mar 2018 21:24
200 EUR
27 mar 2018 21:08
80 EUR
27 mar 2018 19:55
50 EUR