CARL FAGERLUND, VÄGGLAMPETT, Orrefors, samt vägglampor, ett par okänd formgivare, 1960 / 70-tal.
Vägglampett, mässing och glas. Höjd 26 cm. Lampetter, ett par, vitmetall med kupor i pressat glas. Höjd ca 19 cm.
Ej funktionstestad. Slitage.