Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.

Mässing. Höjd inkl montering 25 cm, med skärm 37,5 cm. Med tillverkarens stämpel.

Ej funktionstestad. Senare sladd. Anlupen. Ytslitage, märken.
Sliten skärm.

Klubbat pris
221
2 329
253
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (6 bud)
18 apr 2018 18:04
221 EUR
18 apr 2018 18:04
201 EUR
18 apr 2018 18:04
186 EUR
18 apr 2018 18:04
176 EUR
12 apr 2018 15:41
150 EUR
10 apr 2018 17:49
50 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492