GUNNAR NYLUND, bordslampa, stengods, "Rubus", Rörstrand, 1950/60-tal.

Mörkbetsat träfäste. Skärm medföljer. Höjd 69 cm inkl lampsockel, 128 cm inkl skärm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 400
123
131
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 apr 2018 12:55
1 400 SEK
21 apr 2018 12:55
1 300 SEK
21 apr 2018 11:53
1 200 SEK
21 apr 2018 8:08
1 100 SEK
18 apr 2018 21:03
1 000 SEK
17 apr 2018 11:26
900 SEK
14 apr 2018 16:11
800 SEK