Nils Tydén

(Sverige, 1889-1976)
Nils Tydén
(Sverige, 1889-1976)

NILS TYDÉN, olja på pannå, signerad Nils Tydén och daterad 1923. "Bergenstråhlska huset".

23 x 26 cm.

Smärre färgbortfall. Skrapmärken.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Konstnär

Klubbat pris
15 001
1 331
1 389
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
17 jun 2018 20:23
15 001 SEK
17 jun 2018 20:23
15 000 SEK
17 jun 2018 20:22
12 621 SEK
17 jun 2018 20:22
12 121 SEK
17 jun 2018 20:21
11 611 SEK
17 jun 2018 20:21
11 111 SEK
17 jun 2018 20:20
10 502 SEK
17 jun 2018 20:20
10 002 SEK
17 jun 2018 20:20
9 602 SEK
17 jun 2018 20:20
9 402 SEK
17 jun 2018 20:19
9 202 SEK
17 jun 2018 20:19
9 002 SEK
17 jun 2018 20:19
8 801 SEK
17 jun 2018 20:19
8 601 SEK
17 jun 2018 20:19
8 401 SEK
17 jun 2018 20:19
8 201 SEK
13 jun 2018 20:56
8 000 SEK
8 jun 2018 19:40
4 000 SEK
8 jun 2018 17:21
300 SEK