Rita Kernn-Larsen

(Danmark, 1904-1998)
Rita Kernn-Larsen
(Danmark, 1904-1998)

RITA KERNN-LARSEN, olja på duk, signerad r k-l. Utförd i London 1940. "And life anew...".

68 x 53 cm.

Ytterkanter, ställvis, med obetydliga hål (knappnålsstora) efter tidigare uppfästning. Obetydliga skrapmärken. Ytsmuts.

Proveniens

Rita Grünberg; Hans Erik Börjesons Samling.

Klubbat pris
24 000
2 118
2 210
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (38 bud)
17 jun 2018 20:08
24 000 SEK
8
17 jun 2018 20:08
23 111 SEK
17 jun 2018 20:06
22 111 SEK
8
17 jun 2018 20:06
21 111 SEK
8
17 jun 2018 20:05
21 000 SEK
17 jun 2018 20:05
20 000 SEK
17 jun 2018 20:05
19 500 SEK
17 jun 2018 20:05
19 000 SEK
17 jun 2018 20:03
18 500 SEK
8
17 jun 2018 20:03
18 000 SEK
8
17 jun 2018 20:03
17 302 SEK
17 jun 2018 20:03
16 802 SEK
8
17 jun 2018 20:01
16 301 SEK
17 jun 2018 20:01
15 801 SEK
17 jun 2018 20:01
15 800 SEK
17 jun 2018 20:01
15 300 SEK
17 jun 2018 20:01
15 000 SEK
17 jun 2018 20:00
12 500 SEK
17 jun 2018 20:00
12 000 SEK
17 jun 2018 20:00
11 500 SEK
17 jun 2018 20:00
11 000 SEK
17 jun 2018 20:00
10 500 SEK
17 jun 2018 20:00
10 000 SEK
17 jun 2018 20:00
9 600 SEK
17 jun 2018 20:00
9 400 SEK
17 jun 2018 12:49
9 200 SEK
17 jun 2018 12:47
9 000 SEK
17 jun 2018 11:17
8 800 SEK
17 jun 2018 11:17
8 600 SEK
17 jun 2018 11:16
8 400 SEK
17 jun 2018 11:16
8 200 SEK
17 jun 2018 5:31
8 000 SEK
16 jun 2018 16:44
7 000 SEK
14 jun 2018 20:25
6 400 SEK
11 jun 2018 13:59
6 200 SEK
10 jun 2018 16:19
5 500 SEK
9 jun 2018 12:18
5 000 SEK
8 jun 2018 10:01
2 500 SEK