Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

IVAR AROSENIUS, akvarell och blyerts, signerad och daterad -IA 08-. "Rådsförsamlingen".

15,5 x 23,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Klubbat pris
6 200
550
574
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
17 jun 2018 20:02
6 200 SEK
17 jun 2018 20:02
6 000 SEK
17 jun 2018 20:02
6 000 SEK
17 jun 2018 20:01
4 200 SEK
17 jun 2018 19:36
4 000 SEK
17 jun 2018 15:16
3 000 SEK
17 jun 2018 9:47
1 300 SEK
16 jun 2018 2:37
1 200 SEK
13 jun 2018 14:20
1 000 SEK
11 jun 2018 21:14
300 SEK