Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

IVAR AROSENIUS, färgkrita, signerad och daterad -IA 06-. "Två barn".

18,5 x 19 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre fläck. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 381, "Vårauktionen", 3-6 april 1968, kat nr 217; Hans Erik Börjesons Samling.

Klubbat pris
9 202
812
847
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
17 jun 2018 20:11
9 202 SEK
17 jun 2018 20:11
9 002 SEK
17 jun 2018 20:11
8 201 SEK
17 jun 2018 20:11
8 001 SEK
17 jun 2018 19:35
7 200 SEK
17 jun 2018 19:35
7 000 SEK
17 jun 2018 19:35
7 000 SEK
17 jun 2018 19:35
5 700 SEK
17 jun 2018 19:35
5 500 SEK
17 jun 2018 19:34
4 900 SEK
17 jun 2018 19:34
4 700 SEK
17 jun 2018 16:48
4 499 SEK
17 jun 2018 16:48
4 299 SEK
17 jun 2018 13:44
4 200 SEK
16 jun 2018 9:40
4 000 SEK
10 jun 2018 15:04
3 600 SEK
8 jun 2018 14:55
2 000 SEK