Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

IVAR AROSENIUS, akvarell och tusch, signerad och daterad IA 07. "Gosse och flicka sittande i blomsterkrans".

Bildyta 16 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Klubbat pris
6 900
612
639
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
17 jun 2018 19:29
6 900 SEK
17 jun 2018 19:28
6 700 SEK
17 jun 2018 19:28
6 500 SEK
17 jun 2018 19:27
6 300 SEK
17 jun 2018 19:16
6 100 SEK
17 jun 2018 19:16
6 000 SEK
17 jun 2018 13:44
5 200 SEK
17 jun 2018 13:44
5 000 SEK
17 jun 2018 13:44
4 900 SEK
17 jun 2018 13:44
4 700 SEK
12 jun 2018 21:51
4 500 SEK
10 jun 2018 15:06
4 000 SEK
8 jun 2018 18:08
2 000 SEK
8 jun 2018 14:50
1 000 SEK
8 jun 2018 10:27
300 SEK