Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

IVAR AROSENIUS, akvarell och blyerts, signerad och daterad -IA 03-. "Man med hatt" (Präst).

Bildyta 25 x 19,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Klubbat pris
4 600
403
419
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
17 jun 2018 19:44
4 600 SEK
17 jun 2018 19:44
4 400 SEK
17 jun 2018 19:44
4 400 SEK
17 jun 2018 19:41
4 200 SEK
17 jun 2018 19:41
4 000 SEK
17 jun 2018 19:40
3 800 SEK
17 jun 2018 19:40
3 600 SEK
17 jun 2018 19:40
3 400 SEK
17 jun 2018 19:39
3 200 SEK
17 jun 2018 19:38
3 000 SEK
17 jun 2018 13:45
2 200 SEK
14 jun 2018 21:15
1 000 SEK
8 jun 2018 14:51
500 SEK
8 jun 2018 12:14
300 SEK