Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, tuschlavering, osignerad. "Min nya Burberryrock". Trol. utförd i december 1933.

20 x 12,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Vikveck. Fläckar. Pappersförtunning. Övre hörn med genomslag efter tejp a tergo.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Karl Haskel, "Axel Fridell. Bilder 2. Oljemålningar, teckningar, fotografier och brev", 1989, avbildad sid. 469.

Klubbat pris
4 600
408
426
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
17 jun 2018 20:02
4 600 SEK
17 jun 2018 20:02
4 400 SEK
17 jun 2018 19:59
4 200 SEK
17 jun 2018 19:59
4 000 SEK
17 jun 2018 19:56
3 800 SEK
17 jun 2018 19:56
3 600 SEK
17 jun 2018 19:53
3 400 SEK
17 jun 2018 19:53
3 200 SEK
17 jun 2018 19:50
3 000 SEK
17 jun 2018 19:50
2 800 SEK
17 jun 2018 19:47
2 600 SEK
17 jun 2018 19:47
2 400 SEK
17 jun 2018 19:45
2 200 SEK
17 jun 2018 19:45
2 000 SEK
17 jun 2018 19:39
1 900 SEK
17 jun 2018 19:38
1 800 SEK
17 jun 2018 19:36
1 700 SEK
17 jun 2018 19:35
1 600 SEK
17 jun 2018 19:10
1 500 SEK
11 jun 2018 9:25
666 SEK
9 jun 2018 9:38
300 SEK