Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, torrnål, signerad Axel Fridell med blyerts. Utförd i London 1926-27."The Window".

Plåtstorlek cirka 27,5 x 33,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Missfärgad.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Haskel H. 243.

Klubbat pris
3 700
327
341
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
17 jun 2018 20:22
3 700 SEK
17 jun 2018 20:22
3 500 SEK
17 jun 2018 20:21
3 480 SEK
17 jun 2018 20:21
3 280 SEK
17 jun 2018 20:21
3 080 SEK
17 jun 2018 20:21
2 880 SEK
17 jun 2018 19:58
2 680 SEK
17 jun 2018 19:58
2 480 SEK
17 jun 2018 16:54
2 000 SEK
15 jun 2018 21:40
1 900 SEK
15 jun 2018 21:40
1 800 SEK
15 jun 2018 21:40
1 700 SEK
9 jun 2018 21:24
1 600 SEK
9 jun 2018 6:37
1 500 SEK
8 jun 2018 23:57
1 100 SEK
8 jun 2018 16:44
1 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

177. Terry O'Neill, "Faye Dunaway, Hollywood, 1977".
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
Aktuellt bud:
310 000 SEK