Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, torrnål, signerad Axel Fridell med blyerts och daterad 1933 i plåten."Gammalt hus i Amsterdam II". IV état

Plåtstorlek cirka 30 x 19,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Missfärgad. Smärre fläckar.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Haskel H. 311.

Klubbat pris
1 600
141
147
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
17 jun 2018 20:28
1 600 SEK
17 jun 2018 20:28
1 500 SEK
17 jun 2018 20:26
1 400 SEK
17 jun 2018 19:48
800 SEK
13 jun 2018 8:25
700 SEK
11 jun 2018 14:59
650 SEK
10 jun 2018 19:47
600 SEK
9 jun 2018 11:06
500 SEK