Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, torrnål, signerad Axel Fridell med blyerts. Utförd 1930. "Monnikendam I".

Plåtstorlek cirka 24,5 x 19,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Missfärgad.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Haskel H 313.

Klubbat pris
1 900
166
173
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
17 jun 2018 19:39
1 900 SEK
17 jun 2018 19:39
1 800 SEK
17 jun 2018 19:34
1 700 SEK
17 jun 2018 19:34
1 600 SEK
17 jun 2018 18:40
1 500 SEK
17 jun 2018 17:33
1 200 SEK
10 jun 2018 4:53
1 000 SEK
9 jun 2018 8:47
600 SEK
8 jun 2018 14:51
500 SEK