Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, torrnålsetsning, 1927, signerad i blyerts.

"Hammersmith". Utförd i London 1927. P. 21,2 x 17,1 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Haskel 246.

Klubbat pris
3 400
306
323
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
17 jun 2018 17:00
3 400 SEK
16 jun 2018 20:22
3 200 SEK
10 jun 2018 22:45
3 000 SEK
9 jun 2018 21:24
1 500 SEK
8 jun 2018 23:54
1 200 SEK
8 jun 2018 21:45
1 100 SEK
8 jun 2018 16:44
1 000 SEK
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89