SABEL, svensk, 1800-talets andra hälft

Klinga med etsad dekor. Mässingsfäste med genombruten parerplåt dekorerad med lilla riksvapnet och eklöv. Förnicklad stålbalja. Längd 91 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
27 maj 2018 22:54
2 000 SEK
27 maj 2018 22:54
1 900 SEK
27 maj 2018 21:14
1 800 SEK
27 maj 2018 9:41
1 700 SEK
26 maj 2018 10:30
1 600 SEK
26 maj 2018 10:29
1 500 SEK
26 maj 2018 10:29
1 500 SEK
25 maj 2018 21:48
1 400 SEK
24 maj 2018 13:01
1 300 SEK
19 maj 2018 23:39
1 200 SEK
19 maj 2018 21:39
1 100 SEK
17 maj 2018 18:06
1 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

416. Jim Dine, "Mr. Oxide".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
Fair warning
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
520 000

ditt bud
Aktuellt bud:
760 000 SEK