1054913

POUL KJAERHOLM

4 stolar, "PK9", Fritz Hansen, 1980-tal.

Underrede i satinkromat stål. Sitsar klädda med skinn. Märkta. Sitshöjd 40 cm.

Konditionsrapport

Slitage med fläckar, mindre tryckmärken och enstaka repor. Visst rostangrepp. Mindre sprickor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 40 000 SEK

    Slutpris

    34 000
    3 276 EUR
    3 753 USD

    Budhistorik (16 bud)
    7 3 jun 22:3934000SEK
    8 3 jun 22:3933000SEK
    7 3 jun 22:3832000SEK
    Acceptpris på 20 000 SEK uppnåddes