1021703
Berndt Friberg
(1899-1981)

BERNDT FRIBERG, vas och skål, stengods, Gustavsberg studio, vasen signerad.

Vas med brun harpälsglasyr. Signerad Friberg samt med studiohanden och årsbokstaven J. Höjd 9 cm. Skål med ljusgrön harpälsglasyr. Etikettmärkt. Längd 10,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
190
214
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
26 maj 2018 9:15
2 000 SEK
26 maj 2018 9:15
1 900 SEK
26 maj 2018 9:14
1 800 SEK
26 maj 2018 9:14
1 700 SEK
26 maj 2018 9:14
1 600 SEK