On trend – designföremål för ett modernt hem! E282

Tidlösa, moderna, funktionella designföremål är ständigt på tapeten och i Skandinavien är vi vana att inredda avskalat, svalt och ljust. I ett lugnt hem behövs därför några eklektiska inslag som tillför en fin balans mellan personlighet och stilrent. Tidlösa tillika stilrena kombinationer i form av läder och trä eller glass och metall är säkra kort att satsa på, likväl som att satsa på designikoner i form av stolar, fåtöljer, bord och soffor som håller över tid. Med dekorativa föremål som ljusstakar, vaser, böcker, keramik, litografier och lampor får du enkelt till en personliga känsla – och kom ihåg att våga blanda högt och lågt! Italienska klassiker från 70-talet går utan tvekan ihop med fransk modernism eller dansk design. Blanda in olika texturer och material, eller lyft in en accentfärg, så får du ett ombonat och vackert hem rätt i tiden!

Visar föremål 1 – 100 av 538