CHARLES OCH RAY EAMES, gungstol, "Rocker Chair", Herman Miller, 1900-talets andra hälft.

Sittbalja av formgjuten glasfiber, underrede av metall och medar av trä. Undertill märkt "HERMAN MILLER". Total höjd 68 cm.

Slitage. Gulnade fläckar på sits.

Klubbat pris
5 050
448
468
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
23 maj 2018 22:48
5 050 SEK
23 maj 2018 22:46
4 850 SEK
23 maj 2018 22:41
4 650 SEK
23 maj 2018 22:41
4 500 SEK
22 maj 2018 21:41
4 450 SEK
22 maj 2018 21:41
4 250 SEK
22 maj 2018 18:48
4 200 SEK
22 maj 2018 18:48
4 000 SEK
18 maj 2018 21:03
3 850 SEK
18 maj 2018 21:03
3 650 SEK
15 maj 2018 21:38
3 000 SEK
15 maj 2018 11:22
2 200 SEK