On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
ACHILLE CASTIGLIONI, taklampa, "Diabolo", Flos, 2000-tal.
Klubbat pris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
Klubbat pris
780 EUR
Utropspris
700 EUR
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALEXIUS HUBER, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 45, inköpt 1950-tal.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, skåp, modell 810, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALVAR AALTO, soffbord, "Y805B", modell formgiven 1946.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 203 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, spegel, Artek, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS WIDOFF, olja på duk, signerad och daterad 82.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANNA-LISA THOMSON, bordslampa, lergods, Upsala Ekeby.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 stolar, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AUGUSTE RODIN, efter, skulptur, stenmassa, signerad.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
11 209 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio, 1965.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTIL BERNTSSON, blandteknik på duk, signerad och daterad 84,
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSLAMPA, 1960-TAL.
BORDSLAMPA, 1960-TAL.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR ett par Bergboms 1900-talets senare del.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bitossi, för Bergboms, 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSKIVA, 1980-tal.
BORDSSKIVA, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSSPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, "Jetson", Dux, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK