ARNE NORELL, fåtölj, "Sirocco", 1900-talets andra hälft.

Stomme av ek. Sits, rygg och armlän av läder. Lös läderklädd dyna med knappar.

Bruksskick. Repor. Ställvis hårdare slitage. Fläckar. Skadade och lagade sömmar, mindre läderskador samt skada i textil på undersidan av dynan.

Klubbat pris
3 600
314
328
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
28 maj 2018 15:19
3 600 SEK
28 maj 2018 15:19
3 400 SEK
28 maj 2018 15:19
3 300 SEK
28 maj 2018 13:23
2 500 SEK
27 maj 2018 12:48
2 000 SEK
24 maj 2018 5:30
1 200 SEK
23 maj 2018 10:42
550 SEK
22 maj 2018 20:30
500 SEK