Allan Ebeling

(Sverige, 1897-1975)
Allan Ebeling
(Sverige, 1897-1975)

ALLAN EBELING, väggskulptur, lergods, monogramsignerad och daterad 9/10 1944.

Ansikte glaserat i blåbrunt. 38 x 24 cm.

Glasyrmistor. Kantnagg.

Klubbat pris
2 800
266
304
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (23 bud)
14 jun 2018 14:46
2 800 SEK
8
14 jun 2018 14:46
2 600 SEK
14 jun 2018 14:33
2 400 SEK
14 jun 2018 14:30
2 200 SEK
14 jun 2018 14:30
2 055 SEK
14 jun 2018 13:33
1 955 SEK
14 jun 2018 13:22
1 855 SEK
14 jun 2018 13:22
1 755 SEK
14 jun 2018 8:54
1 655 SEK
12 jun 2018 16:26
1 555 SEK
11 jun 2018 20:40
1 455 SEK
11 jun 2018 20:40
1 355 SEK
11 jun 2018 20:39
1 155 SEK
11 jun 2018 20:39
1 055 SEK
9 jun 2018 15:21
950 SEK
8 jun 2018 13:51
900 SEK
8 jun 2018 13:50
750 SEK
8 jun 2018 13:50
700 SEK
8 jun 2018 13:50
605 SEK
8 jun 2018 13:50
555 SEK
8 jun 2018 8:04
494 SEK
8 jun 2018 8:04
444 SEK
7 jun 2018 23:41
300 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14