Madeleine Pyk – en samling F769

BORDSLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt.

Svängd mässingarm med strukturlackerad fot och skärm. Ställbar skärm med en ljuspunkt. Höjd ca 38 cm.

Ej funktionstestad. Buckla med färgbortfall. Slitage, ställvis hård. Fläckar och pennstreck.

Klubbat pris
800
76
87
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 jun 2018 16:37
800 SEK
19 jun 2018 16:37
750 SEK
17 jun 2018 20:46
700 SEK
17 jun 2018 20:46
650 SEK
16 jun 2018 14:29
550 SEK
16 jun 2018 14:29
500 SEK
16 jun 2018 8:22
450 SEK
16 jun 2018 8:22
400 SEK
15 jun 2018 1:38
300 SEK