Axel Einar Hjorth

(Sverige, 1888-1959)
Axel Einar Hjorth
(Sverige, 1888-1959)

AXEL EINAR HJORTH, bokhylla, "Typenko", Nordiska Kompaniet,1930-tal.

Betsad och lackad björk. Tre delar. Längd 90 cm. Djup 26 cm. Höjd 106,5 cm.

Märken. Slitage. Repor. Fanerskador.

Formgivare

Klubbat pris
4 201
371
387
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
19 jun 2018 17:45
4 201 SEK
19 jun 2018 17:45
4 001 SEK
19 jun 2018 17:45
3 800 SEK
19 jun 2018 17:45
3 600 SEK
19 jun 2018 17:45
3 400 SEK
19 jun 2018 17:45
3 200 SEK
19 jun 2018 17:38
3 000 SEK
18 jun 2018 10:20
2 410 SEK
15 jun 2018 19:17
2 200 SEK
13 jun 2018 10:44
2 000 SEK
12 jun 2018 17:54
1 100 SEK
12 jun 2018 13:46
1 000 SEK