Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Sverige, 1905-1952)

ANNA-LISA THOMSON, bordslampa, lergods, Upsala Ekeby.

Vitglaserad och reliefdekor. Vas omarbetad till lampa. Djupstämplad. Total höjd 63 cm.

Ej funktionstestad. Omarbetad. Krackelyr. Slitage. Borrad. Strömbrytare saknas.

Formgivare

Klubbat pris
1 301
114
119
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
21 maj 2018 13:07
1 301 SEK
21 maj 2018 13:07
1 201 SEK
21 maj 2018 13:06
1 101 SEK
21 maj 2018 13:06
1 001 SEK
20 maj 2018 0:16
900 SEK
20 maj 2018 0:16
850 SEK
17 maj 2018 21:19
750 SEK
17 maj 2018 21:19
700 SEK
17 maj 2018 18:33
650 SEK
17 maj 2018 18:33
600 SEK
16 maj 2018 8:48
400 SEK
16 maj 2018 8:48
350 SEK
14 maj 2018 21:23
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14