On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa "Boxplay", Swedese.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BORDSSKIVA, 1980-tal.
BORDSSKIVA, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
KARMSTOLAR, 4 st, 1950-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STOLAR 4 st möjligen Skaraborg 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar 3 st Skultuna.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Norma Jeane Baker", signerad.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 4 st 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
901 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, mässing 60/70-tal.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 3 st Sol Luna Spanien 2000-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RON ARAD, fåtölj / gungstol "Voido", Magis.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bitossi, för Bergboms, 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER ÖBERG, soffbord, Svenskt Tenn, formgivet 2000.
Klubbat pris
27 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
SERVERINGSVAGN, 1980-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 EUR
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATBORD, 1980-tal.
MATBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ROLF PALM, vaser 2 st, signerade, Mölle,
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, sannolikt Jio-möbler, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, ytterfoder, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, marmor, italien, 1970-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGBORD, 1900-talets slut.
VÄGGBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD/LAMPBORD, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, skåp, modell 810, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR ett par Bergboms 1900-talets senare del.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL omkring 1900.
SPEGEL omkring 1900.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, "Moss", Kasthall, samtida.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD 1900-talets senare del.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK