Mario Bellini

(Italien, Född 1935)
Mario Bellini
(Italien, Född 1935)

MARIO BELLINI, bordslampa, "Area", Artemide, Italien, 1970-tal.

Matt porslin, lampskärm i syntetisk textil. Total höjd ca 18 cm, längd 46,5 cm, bredd 45,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
97
1 113
102
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (12 bud)
17 jun 2018 16:29
97 EUR
17 jun 2018 16:29
92 EUR
17 jun 2018 16:26
81 EUR
17 jun 2018 16:26
76 EUR
17 jun 2018 16:26
66 EUR
17 jun 2018 16:26
61 EUR
17 jun 2018 16:07
56 EUR
17 jun 2018 16:07
51 EUR
17 jun 2018 15:41
46 EUR
17 jun 2018 15:41
41 EUR
17 jun 2018 15:33
35 EUR
11 jun 2018 14:07
30 EUR