Simon P. Henningsen

(Danmark, 1920-1974)
Simon P. Henningsen
(Danmark, 1920-1974)

SIMON P HENNINGSEN, taklampa, "Tivoli", LYFA, Danmark, 1900-talets andra hälft

Kromad samt polykromt lackerad metall. Modellen formgiven 1962. Diameter cirka 24 cm. Höjd 32 cm.

Smärre slitage. Märken. Smärre buckor. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
5 700
506
528
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
20 jun 2018 15:18
5 700 SEK
20 jun 2018 15:18
5 500 SEK
20 jun 2018 9:50
5 300 SEK
20 jun 2018 9:50
5 100 SEK
20 jun 2018 0:00
4 900 SEK
20 jun 2018 0:00
4 700 SEK
20 jun 2018 0:00
4 500 SEK
20 jun 2018 0:00
4 300 SEK
19 jun 2018 23:28
4 100 SEK
19 jun 2018 23:28
3 900 SEK
19 jun 2018 23:28
3 700 SEK
19 jun 2018 23:28
3 500 SEK
19 jun 2018 17:23
3 300 SEK
19 jun 2018 17:23
3 100 SEK
16 jun 2018 11:15
3 000 SEK
16 jun 2018 8:52
350 SEK