Bord samt åtta stolar. Bord med lackerad skiva, fot av lackerad aluminium. Märkt Arkana. Diameter 150, höjd 74,5 cm. Stolar av formpressad glasfiber, fot av lackerad aluminium. Lösa plymåer i sits. Märkta Arkana. Snurrbara. Sitthöjd ca 48 cm.
Slitage. Repor. Smärre färgbortfall. Märken. Fläckar. Några skruvar saknas.