JOSEF FRANK, taklampor, 2162, firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerad mässing. Höjd ca 15 cm. Designade på 1920-talets för firma Haus & Garten, Österrike.

Ej funktionstestade. Normalt slitage.

Klubbat pris
3 600
314
328
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
8 jun 2018 19:16
3 600 SEK
8 jun 2018 19:16
3 600 SEK
7 jun 2018 12:53
3 400 SEK
6 jun 2018 22:12
3 400 SEK
5 jun 2018 20:46
3 200 SEK
5 jun 2018 20:46
3 000 SEK
5 jun 2018 20:40
2 700 SEK
5 jun 2018 20:40
2 500 SEK
4 jun 2018 20:34
1 250 SEK
4 jun 2018 20:34
1 150 SEK
4 jun 2018 15:07
650 SEK
4 jun 2018 15:07
600 SEK
4 jun 2018 14:02
550 SEK
4 jun 2018 14:02
500 SEK
2 jun 2018 17:26
300 SEK