Skiva i glas. Ben i kromat stål. Kvadratiskt bord, längd ca 80-cm, bredd ca 80 cm, höjd 40 cm. Rektangulärt bord längd 130 cm, bredd 70 cm, höjd 40 cm.
Bruksslitage. Några repor. Enstaka obetydliga nagg.