Charlotte Perriand

(Frankrike, 1903-1999)
Charlotte Perriand
(Frankrike, 1903-1999)

CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.

Stålrörsstomme. Läderklädsel med ljusa stickningar. Sitthöjd ca 42 cm

En sits med reva Slitage. Sprickor.

Klubbat pris
3 600
342
391
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 jun 2018 13:57
3 600 SEK
3 jun 2018 13:57
3 400 SEK
2 jun 2018 17:17
3 200 SEK
1 jun 2018 12:23
3 000 SEK
1 jun 2018 12:23
2 900 SEK
31 maj 2018 15:49
2 800 SEK
30 maj 2018 21:08
2 600 SEK
29 maj 2018 13:47
2 400 SEK
29 maj 2018 13:42
2 200 SEK
27 maj 2018 9:28
2 000 SEK

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703