Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9222, Idman, 1900-talets mitt.

Svartmålad metall och mässing. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 45 cm.

Slitage. Ommålad och med tuschretucheringar Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
520
5 481
595
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (16 bud)
8
26 maj 2018 10:09
520 EUR
26 maj 2018 10:08
500 EUR
8
26 maj 2018 10:08
500 EUR
26 maj 2018 9:57
480 EUR
26 maj 2018 9:57
460 EUR
26 maj 2018 9:56
440 EUR
26 maj 2018 9:56
420 EUR
25 maj 2018 14:14
400 EUR
25 maj 2018 14:14
380 EUR
25 maj 2018 9:05
360 EUR
24 maj 2018 4:32
340 EUR
19 maj 2018 17:42
320 EUR
19 maj 2018 17:42
300 EUR
19 maj 2018 17:42
300 EUR
18 maj 2018 19:06
200 EUR
18 maj 2018 17:49
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13