1058018
Carl-Harry Stålhane
(1920-1990)
Carl harry stÅlhane, bordslampor, ett par, stengods, ”orient”, rörstrand, 1970 tal

CARL-HARRY STÅLHANE, bordslampor, ett par, stengods, ”Orient”, Rörstrand, 1970-tal.

Vit och brun glasyr. Stämpelmärkta. Höjd inklusive lampskärm 39 cm. Tygkärmar medföljer.

Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
1 100
103
114
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
6 jun 2018 11:33
1 100 SEK
6 jun 2018 11:31
1 000 SEK
6 jun 2018 11:31
950 SEK
6 jun 2018 11:30
900 SEK
6 jun 2018 11:28
850 SEK