Arne Jones E1299

Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.

Mahogny och mahognyfanér. Rund skiva med smal rand av ljusare träslag. Fyrdelad centralfot. Brännmärkt. Tre iäggsskivor à 50 cm. Diameter 130. Höjd ca 73 cm.

Smärre slitage. Repor.

Formgivare

Klubbat pris
18 000
1 708
1 954
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
7 jun 2018 13:12
18 000 SEK
7 jun 2018 8:44
15 000 SEK
3 jun 2018 21:26
10 000 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57