CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, SOFFA, "Studio",HMN Huonekalu Mikko Nupponen, Lahtis, 1950-tal

Tre-sits, stomme av mahogny, rygg med flätat skinn, lös sitt och ryggdynor, soffans längd ca 178, sitthöjd ca 35 cm, total höjd ca 72 cm

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Märken. Skadad flätning. Förstärkt sits med plywood

Formgiven 1954

Klubbat pris
16 000
1 412
1 473
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
12 jun 2018 22:02
16 000 SEK
12 jun 2018 22:01
15 500 SEK
12 jun 2018 22:01
15 000 SEK
12 jun 2018 22:01
14 500 SEK
12 jun 2018 22:01
14 000 SEK
12 jun 2018 22:01
13 500 SEK
12 jun 2018 22:01
13 000 SEK
12 jun 2018 22:01
12 500 SEK
12 jun 2018 22:01
12 000 SEK
12 jun 2018 22:01
10 500 SEK
12 jun 2018 22:01
10 000 SEK
12 jun 2018 22:00
9 200 SEK
12 jun 2018 22:00
9 000 SEK
12 jun 2018 22:00
8 200 SEK
12 jun 2018 22:00
8 000 SEK
12 jun 2018 22:00
6 900 SEK
12 jun 2018 22:00
6 700 SEK
5 jun 2018 22:32
5 600 SEK
5 jun 2018 22:32
5 400 SEK
5 jun 2018 21:15
5 200 SEK
4 jun 2018 22:40
5 000 SEK
4 jun 2018 21:37
1 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13